Ірпінь, Буча, Гостомель… В Теплицькому ліцеї створили Cтіну пам`яті 
Ірпінь, Буча, Гостомель.. Ці звільнені міста є картинкою з фільму жахів. Серед жертв російських військ: зґвалтовані жінки, яких вони намагалися спалити, убиті представники місцевого самоврядування, убиті діти, убиті люди похилого віку, убиті чоловіки.
Кілька тисяч населення на час окупації залишалося в цих містах – в усіх районах, зокрема окупованих. Вони протягом місяця жили майже без зв’язку, без електрики, газу, води й тепла, практично не виходили з підвалів. Хіба для того, щоб, ризикуючи життям, забігти додому та забрати якісь речі. Багато з них стали жертвами злочинів, які вчиняли росіяни.
Більшість будинків у містах – пошкоджені або зруйновані. Пограбовані та зруйновані тисячі приватних садиб в усіх районах міст. Знищені або пошкоджені школи, дитячі садочки, відділення поліції. Але найбільша втрата – люди, яких не можна повернути, бо вони загинули. Заклади освіти Теплицької громади пройнялись цією величезною втратою і прожили цей жахливий біль кожен у своїй свідомості і серці.


3 квітня Київщина прокинулася вільною від окупантів. Напередодні область остаточно звільнили від російських загарбників. Понівечені населені пункти аж до Прип’яті та держкордону з Білоруссю під контролем українських сил та синьо-жовтими прапорами. Але радість визволення ще не може бути остаточною, адже потерпають від бомбардувань Харків і Миколаїв, героїчно бореться Маріуполь, чекає на визволення Мелітополь і Херсон.
Колектив Теплицького ліцею з початковою школою та гімназією з великим трепетом та натхненням створили у себе в закладі Стіну пам’яті та відродження, підтримки міст з трагічною історією. Імпровізована стіна з зображенням калини поєднала герби героїчних українських міст, що назавжди ввійдуть в історію. Рубінові ягоди калини, за народними уявленнями, символізують мужність людей, що пролили кров за Батьківщину в боротьбі з ворогами. Калина – це той символ, що і пам’ять людську береже. Калина – це наша Україна!
Нам, як і раніше, ще більше треба гуртуватись і боротись за перемогу. Всім разом і кожному на своєму робочому місці, де він може бути найбільш корисним Україні.
