В Теплицькій громаді провели урочистості до Дня Захисників та захисниць України «Завжди повертайтесь живими»
В Теплицькому Будинку культури, де об лаштоване укриття, відбулись урочистості до Дня Захисників та захисниць України під назвою «Завжди повертайтесь живими».
Працівники культури та всі, хто був причетний до організації заходу з особливим натхненням, патріотизмом та великою надією на скорішу перемогу готувались до свята, на якому по запрошенню сільської ради прибули захисники.
На святково прикрашеній сцені встановлені прапори, рушники, тризуб, трибуна-кафедра. На екрані демонстрували гарний відео фон (футаж) «З днем захисників та захисниць України».
«Слава Україні! Героям слава!» – саме цим патріотичним висловом розпочали ведучі урочистості. Звісно хвилина мовчання світлої пам’яті про всіх загиблих, полеглих під час виконання бойових завдань із захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України, мирних громадян, які загинули унаслідок збройної агресії російської федерації проти України. Діти на сцені зі свічками в руках,слова, які торкають душу: «Вони відійшли, але не зникли. Відступили, поступаючись іншим. Живим…Перехресні вогні куль і снарядів – перехрещують нас. Усіх». Музично-літературний фон та відеоряд створили справжнє театральне дійство. Присутні не стримували сліз…
До вітального слова запросили на сцену голову Теплицької сільської ради Івана Леонтьєва, який зазначив, що «захист незалежності та територіальної цілісності рідної землі в усі часи був покликанням та обов’язком найвідважніших. Ви стали спадкоємцями високої слави українського козацтва. Сьогодні на ваші плечі покладена священна місія – боронити рідну землю від окупантів та забезпечити мирне життя свого народу. Святим обов’язком кожного з нас є пам’ять про цих героїв, котрі віддали свої життя, захищаючи Україну.
Щодня ми дякуємо нашим захисникам за новий світанок за можливість вільно дихати у своїй країні.
Щиро вітаю усіх, хто має високу честь носити горде ім’я захисника або захисниці України та мешканців Теплицької громади зі святом, бажаю козацького здоров’я, незламної волі в подоланні труднощів військового буття, родинного затишку, Перемоги над ворогом та миру нашій Україні!
Слава Україні! Слава її захисникам!»
Літературний блок розпочали читці Людмила Богацан, уривком з поеми
Л. Українки «Поет під час облоги». Янак Ірина – «Молитва». Кусик Валентина – уривок з поеми Л. Українки Contra Spem Spero!
Творчі подарунки глядачам передали солісти Теплицького Будинку культури Тетяна Гайдаржи та Тетяна Фурдуй з піснею «Гей, соколе», Наталія Стоянова з піснею «Зорі запалали», театр – мод «Гармонія» Мирнопільського Будинку культури. Старша група танцювального колективу Теплицького Будинку культури з танком «Доброго вечора, ми з України», вокальний ансамбль «Натхнення» Теплицького Будинку культури «Козацька похідна».
Дуже зворушливим став відео лист учениць Теплицького ліцею з початковою школою та гімназією Сиротської Ірини, Стоянової Тетяни до свого вчителя історії Козіна Максима, який знаходиться зараз на передовій. Дівчата-одинадцятикласниці створили справжній фільм, який демонстрували для присутніх на великому екрані.
– Сьогодні дії Збройних сил України на півночі, півдні та сході України бачать і відзначають усі. Україна пишається військовими, вірить у них, молиться та чекає кожного захисника, – прокоментувала для преси начальник відділу культури Марина Чернишова. – Ми намагалися в святковому заході передати присутнім наші почуття та непростий шлях нас усіх, кожного на своєму фронті: культурному, освітньому, місцевому самоврядуванні – до перемоги! Ми – разом – непереможні! Слава Україні та її захисникам!






