В Теплицькій громаді відзначили День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років. «Пам’ятаємо. Перемагаємо».
Біля пам’ятника загиблим воїнам 8 травня у селі Веселий Кут Теплицької громади відбулись урочистості з нагоди Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років. «Пам’ятаємо. Перемагаємо».
У пам’ятника, де було розташовано флагшток з прапорами України та громади, варту несли учні Веселокутського ліцею.
На початку мітингу, присвяченого 80-річниці Перемоги над нацизмом у Європі пролунав Гімн України. До слова запросили Теплицького сільського голову Івана Леонтьєва: «Шановні мешканці громади!
Дорогі діти та молодь! Присутні!
Сьогодні, в день, коли вся Україна схиляє голову перед подвигом переможців у Другій світовій війні, ми зібралися тут, аби вшанувати пам’ять тих, хто відстояв право на життя, свободу та людську гідність.
Друга світова війна стала найстрашнішою трагедією ХХ століття. У її вирі загинуло понад 8 мільйонів українців. Кожна українська родина втратила рідних, кожне село й місто знало біль втрат і сльози надії.
У ці дні ми не лише згадуємо героїв минулого – ми відчуваємо тяглість відповідальності перед ними.
Адже сьогодні наша держава знову бореться за свою незалежність, за європейські цінності, за те, щоби діти України ніколи не знали війни.
Пам’ятаючи про подвиг переможців 1939–1945 років, ми водночас низько вклоняємося нашим сучасним захисникам, які тримають небо над Україною.
Висловлюю щиру вдячність ветеранам, родинам загиблих, військовослужбовцям, волонтерам, усім, хто вірить у Перемогу.
Вічна пам’ять загиблим. Честь живим. Слава Україні!»
Присутніх привітала староста Веселокутського старостинського округу Анастасия Лицкан та депутат Теплицької сільської ради Костянтин Гюмюшлю.
У кожному місті, в кожному селі України є свої герої. Є свої історії подвигу й втрат. Ми схиляємо голови перед усіма, хто віддав своє життя за свободу і мир на нашій землі. І сьогодні ми згадуємо їх поіменно й у спільній тиші.
Присутні, схиливши голови згадали кожного, хто не повернувся з тієї війни.
Ведучи зачитали книгу пам`яті.
Учні Веселокутського ліцею інсценували діалог матері з загиблим сином. Танцювальна група заповнила майданчик, виконавши хореографічну композицію «Журавлі».
Пісню «Маки червоні» виконала учасниця художньої самодіяльності Веселокутського клубу Алла Чернега, під яку вихованці дитячого садка «Сонечко» разом з вихователями поклали квіти до пам’ятника.
- Дякуємо кожному, хто сьогодні був з нами.
У цій тиші ми почули найголовніше — що пам’ять жива.
І доки вона в наших серцях – ті, хто пішов, не зникли без сліду.
Вони – в нашому небі. У дитячому сміху. У пісні, яка звучить. У добрих справах, які ми робимо щодня, – зазначили ведучі заходу.
Всі присутні поклали квіти до пам’ятника, вшановуючи пам’ять всіх тих, хто віддав свої життя за свободу і незалежність.










